Edmundas Jankus Edmundas Jankus
Už efektyvų valdymą!

Edmundas Jankus - Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio sąrašo Nr. 10 Klaipėdoje kandidatas Nr. 31.

Verslininkas, verslo vadybos magistras, nekilnojamojo turto sektoriuje dirbantis daugiau nei penkiolika metų, Lietuvos nekilnojamojo turto agentūrų asociacijos valdybos narys, puikiai išmanantis Klaipėdos infrastruktūros vystymosi problemas ir potencialą.

Edmundo, kaip kandidato į miesto tarybą, prioritetai:

  • ✔️ Efektyvus miesto valdymas.
  • ✔️ Optimali miesto infrastruktūra.
  • ✔️ Daugiau atnaujintų viešųjų erdvių mieste.

Edmundo mintys apie socialinių būstų statybos perdavimą į privataus verslo rankas: "Pagal LR konstituciją valstybės pareiga yra sukurti tokią socialinio aprūpinimo sistemą, kuri padėtų išlaikyti asmens orumą atitinkančias gyvenimo sąlygas ir sudarytų prielaidas atsižvelgti į socialiai jautriausių visuomenės grupių poreikius. Šiuo metu socialinio būsto Lietuvoje laukia beveik 32 tūkstančiai žmonių. Tai reiškia, jog gatvėje, itin mažuose būstuose ar vargingai gyvenančių žmonių yra tikrai nemažai. Pavyzdžiui, Vilniuje tokių asmenų yra apie 6809, Kaune – 3721, Klaipėdoje – 2500, Šiauliuose – 1300. Šis sąrašas kiekvienais metais didėja apie 5 %. Laukiančiųjų būsto sąrašą sudaro jaunos šeimos, daugiavaikės šeimos, neįgalių asmenų šeimos, taip pat į bendrąjį sąrašą įtraukiami asmenys, našlaičiai ir socialinio būsto nuomininkai, turintys teisę į būsto sąlygų pagerinimą. Šių žmonių aprūpinimą būstu lemia Vyriausybės priimami sprendimai dėl lėšų paskirstymo. Taigi pokyčiai priklauso nuo to, kiek socialinio būsto statybos plėtrai lėšų skiria Vyriausybė.

Dar viena išeitis šios problemos sprendimui – socialinių būstų statybą atiduoti į privataus verslo rankas. Jei Vyriausybė perleistų valstybei priklausančią žemę privatiems statytojams, pastarieji joje galėtų statyti daugiabučius namus, iš kurių, pavyzdžiui, 40 % butų galėtų parduoti savo nuožiūra, o likusiuosius 60 % butų skirtų socialiniams poreikiams savivaldybėse tenkinti, pavyzdžiui, išnuomoti socialiai remtinoms šeimoms. Žinoma, tam reiktų nustatyti nuomos lubas. Tuo pačiu šie sprendimai stabdytų ir būstų nuomos šešėlį bei emigraciją. Pagreitinus naujų būstų atsiradimą, būtų galima ne tik stabdyti emigrantų srautą iš Lietuvos, bet ir dalį emigravusių susigrąžinti į Lietuvą, kadangi dabartiniu metu daug socialiai remtinų asmenų savo „eilės“ laukia gyvendami ir dirbdami Airijoje, Anglijoje, Norvegijoje ar kitose šalyse. Priėmus sprendimą socialinių būstų statybą atiduoti į privataus verslo rankas, per penkerius metus socialinio būsto laukiančių eilę būtų galima sumažinti apie 90 %".

Simonas Gentvilas apie kandidatą:

Edmundą pažinau pirmą kartą kaip žingeidų, Klaipėda mylintį ir nuoširdų žmogų. Šis teigiamas įspūdis nepakito einant metams. Edmundo reiklus verslumas, komandiškumas ir vadybinė patirtis, pasitarnautų miestui, kuriam permainos ir proveržis yra būtini. Todėl kviečiu Jus pasitikėti Edmundu ir balsuoti už jį kovo 3 d. rinkimuose!