Opiausioms klaipėdiečių sveikatos problemoms – liberalų receptas

Sveikatos specialistai didžiausias pajėgas meta ligoms gydyti. Tai prilygsta nuolatiniam gaisro gesinimui. Esminiai pokyčiai galimi perskirsčius prioritetus. Daugiausiai pastangų – profilaktiniam rūpesčiui sveikata ir ankstyvam ligų nustatymui. Tokį receptą sveikatos ir socialinėms Klaipėdos problemoms spręsti išrašė atsinaujinęs Liberalų sąjūdis.

Didžiausios proveržio viltys siejamos su sveikatinimo programomis, kurios yra prevencinės sveikatos politikos esmė. Į profilaktiką orientuota sveikatos sistema ilgina sveiko gyvenimo metus ir yra ekonomiškai naudinga visiems. Liberalai užsibrėžė į aktyvias fizines veiklas įtraukti 40 proc. daugiau klaipėdiečių negu dabar, o dalyvavimą profilaktinėse programose padidinti nuo dabar esamų 59 iki 70 proc. ,,Tai yra efektyviausias kelias. Sėkmingai veikiantys profilaktikos kabinetai ir sveikatos portalas, sveikatinimo renginiai gali padėti išsaugoti gerą savijautą, darbingumą ir gyvybes. Net ir finansiškai apsimoka mokyti gyventojus mesti svorį, atisakyti  rūkymo ir alkoholio, gerinti psichinę sveikatą, laiku skiepytis, kasmet profilaktiškai lankytis pas šeimos gydytoją ir nemokamai tikrintis pagal širdies – kraujagyslių ir onkologinio budrumo programas“, –įsitikinusi Liberalų sąjūdžio kandidatė į savivaldybės tarybą biomedicinos mokslų daktarė Lolita Rapolienė.

Argumentus apie neginčijamą prevencijos naudą Jūrininkų sveikatos priežiūros centro Šeimos gydytojų skyriaus vedėja L.Rapolienė grindė ES ataskaita apie Lietuvos gyventojų sveikatos būklę. Viena jos išvadų – Klaipėdoje taikant prevencines priemones galima išgelbėti 660 iš 100 tūkst. gyvybių. ,,Dar daugiau – išugdę sveikos gyvensenos įgūdžius, anksti nustatę ligas, pasitelkę psichologų ir socialinių darbuotojų pagalbą, turėtume mažiau apsilankymų gydymo įstaigose,  o viso to nauda – mažesnės eilės ir medikų krūviai, kokybiškesnės konsultacijos ir didesnis pasitenkinimas“, – savo įžvalgas dėstė L.Rapolienė.

Ieškodami, kaip užkamšyti opiausias sveikatos ir socialines miesto problemas, liberalai pasiūlė išplėsti bendruomenių namų tinklą. Ketinama įkurti tris tokius namus skirtingose miesto dalyse. Senjorų interesams atliepti savivaldybėje planuojama įsteigti senjorų reikalų koordinatoriaus pareigybę ir senjorų reikalų tarybą.

"Pagalbos turi sulaukti ir ligų namuose įkalinti senoliai. Privalome išplėsti pagalbos namuose ir asistentų paslaugas.  Orios senatvės idėją realizuosime, pastatę modernius senelių globos namus Melnragėje ant jūros kranto“, – kalbėjo Klaipėdos krašto socialinių darbuotojų asociacijos pirmininkas liberalas Saulius Liekis.

Liberalų sąjūdis įsipareigojo, jog į visas uostamiesčio  sveikatos įstaigas bus galima patekti neįgaliesiems ir tėvams su mažais vaikais. O Jūrininkų ir Klaipėdos vaikų konsultacinėms poliklinikoms numatyti nauji modernūs pastatai.

Pagalba neišgalintiems nei įsigyti, nei nuomotis nuosavo būsto turėtų tapti prieinamesnė. Liberalai įsipareigojo padidinti socialinio būsto fondą, kad laikas praleistas eilėje laukiant tokio būsto sumažėtų perpus. 

„Sveikata ir socialinė aplinka” yra viena iš Klaipėdos liberalų rinkiminės programos „Kartu į proveržį” dalių. Iš viso programa apima 7 svarbiausias miesto gyvenimo sritis su 3 pažangą užtikrinančiais pokyčiais kiekvienoje jų. Esminius žingsnius Klaipėdai keisti padiktavo nuolatiniai susitikimai su miesto bendruomenėmis, startavę likus 21 savaitei iki savivaldos rinkimų.  Daugiau informacijos apie programą: www.proverzin.lt